Útvonal jelzések és táblák
Turistajelzések
(2019. május 30.)
A komplex ökoturisztikai információs rendszer kialakítása során egy már meglévő kb. 30 km tanösvény hálózat mintegy 70 km hosszú túraútvonallal bővül. Az Agostyán, Baj, Dunaalmás, Dunaszentmiklós, Neszmély, Szomód, Tardos és Tata területén vezető, a környék természeti szépségeit, élővilágát bemutatni szándékozó turistautat e célból útirányjelző és információs táblákkal is felszerelték. Az illegálisan felfestett jelzések eltávolítását követően a tulajdonosi hozzájárulásokkal rendelkező útvonalon a turistajelzések elhelyezése is lezajlott.
Turistaút, kapaszkodókorlát
(2019. július 20.)
Az ökoturisztikai útvonal mentén egy helyen a terepszakasz meredeksége, és a helyenként morzsalékos, kőgörgeteges terepfedezet miatt létrehozott, kb. 8 m hosszúságú kapaszkodó korlát a kedvezőtlen időjárási körülmények esetén nagyban fokozza a túrázók, kirándulók biztonságát.
Útirányjelző táblák
(2020. október 20.)
Az útvonal mentén mintegy 80 helyen megtörtént a 150 db EU szabvány szerint elkészített útjelző és egyben QR kódos tábla elhelyezése, melyek az adott ponttól elérhető látnivalók távolságát is jelzik a turisták számára.
Információs táblák
(2020. november 15.)
A Gerecse történetét, az érintett településeket, továbbá a környék növényvilágát bemutató, ismeretterjesztő interaktív elemekkel ellátott táblák is a helyükre kerültek. A táblán lévő QR kód használatával a projekt keretében kialakítandó honlapra jut el a látogató, ahol további hasznos információkkal és tudnivalókkal ismerkedhet meg.
Figyelmeztető táblák
(2021. február 10.)
Mivel a kijelölt útvonal a honvédségi lövészeti gyakorlótér védőterülete közelében halad, ezért a veszélyes területek irányába induló leágazásoknál figyelmeztető táblákat kellett elhelyezni. A jelzőtáblák egy része térképet is megjelenít a természetjáró turisták minél könnyebb tájékozódása érdekében.
A szeles időjárás kisebb károkat is okozott, de az elhárító karbantartás időben megtörtént.
Madárodúk
(2020. december 30.)
A „piros kereszt” jelzéssel kijelölt túraútvonal mentén számos védett, sőt fokozottan védett terület életébe is bepillantást nyerhet a látogató. Az útvonal mentén a projekt során 10 madárodút is kihelyeztek, melyek elsődleges célja, hogy emberi segítséggel is bővítsék a védett madárfajok fészkelési lehetőségeit, de ugyanakkor némi látványosságot és szemléletformálást is nyújtsanak a a túrázók, zarándokok részére.
A baji Szőlőhegyen, az Esterházy-kispince udvarán került kihelyezésre ez a „C” típusú madárodú. A szőlő kordon egyik faoszlopára erősítettük az odút, így a pincéhez látogatók akár közelről vehetik szemügyre az odút elfoglaló madarak családi életét, ugyanakkor az avatatlan szemek a szőlőlevelek takarása miatt meg sem találják.
Dunaszentmiklóson a kerékpáros pihenő mellett álló idős nyárfára helyeztük ki a „D” típusú odút. A mintegy 4 méter magasra kiakasztott odú már messziről szembetűnik, utal a természetvédelemre és persze amennyiben elfoglalja azt pl. seregély, vagy cinege, az a pihenőhelyen tartózkodók részére üde színfolt lehet.